ЗаПроти

Дебаты

Інформаційний аналітично - політичний портал Flash On Time News розпочинае дебати по питанню:

Чи вважаєте Ви законним підвищення тарифів для населення?

Викажіть свою думку що до цього питання, проголосуйте за, чи проти! 

Прийміть також участь у обговоренні цьго питання беспосередньо на нашому сайтіі! 

Понедельник, 27 Август 2018 20:22

На Полтавщині американець українського походження відроджує кобзарство Избранное

Автор 
Оцените материал
(0 голосов)

У маленькому селі на Полтавщині американець українського походження відроджує майже зниклу українську традицію дум – ліричних балад у супроводі кобзи.

Про це повідомляє FotNews з посиланням на  Reuters.

Думи були популярні в Україні з 15 століття, але ця традиція майже зникла у 1930-ті роки.

43-річний Юрій Фединський, який народився у Північній Кароліні в родині української діаспори, повернувся до села своїх предків Крячівки на Полтавщині, де живе лише 500 людей. Вважається, що саме звідси колись походила група сліпих музикантів, які босоніж мандрували Україною, співаючи думи у супроводі бандури та кобзи.

«Для відродження традиції треба спочатку відшукати загублені її елементи, – розповів Юрій. – Це багато праці і дослідження. Треба ходити до музеїв, робити креслення, вчитися виготовляти інструменти. Треба навчитися виготовляти добрі інструменти, а тоді можна починати грати або принаймні вчитися».


Як відомо, у сталінські часи таке явище як мандрівні співці-кобзарі практично зникло, головним чином через репресії з боку радянської влади.

Прочитано 28 раз

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Погода, Новости, загрузка...

 

 
Loading...

Авторські права на матеріали, розміщені на сайті Інформаційного порталу «FOT NEWS», що доступний в мережі Інтернет за адресою: www.fotnews.com належать ТОВ «Flash on Time News». Передрук та будь-яке використання матеріалів сайту в повному або частковому об'ємі допускається виключно за умови публікації гіперпосилання на сайт www.fotnews.com

Тексти поширюються нa умовах ліцензії CC-BY-SA ТОВ "Flash on Time News", Інформаційний портал та газета "Flash on Time News" не несуть жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновки, які викладені у інформаційних матеріалах, опублікованих на сайті www.fotnews.com з посиланням на інші джерела інформації (телевізійні канали, радіостанції, друковані засоби масової інформації, інформаційні агентства, незалежні журналісти, інтернет-видання та інші інтернет-ресурси).

logo-bottom

Реєстрація в ЗМІ: Серія КВ № 20572-10372 Р

Головний редактор: Маганов Денис

e-mail: wrongdecor@gmail.com