ЗаПроти

Дебаты

Інформаційний аналітично - політичний портал Flash On Time News розпочинае дебати по питанню:

Чи вважаєте Ви законним підвищення тарифів для населення?

Викажіть свою думку що до цього питання, проголосуйте за, чи проти! 

Прийміть також участь у обговоренні цьго питання беспосередньо на нашому сайтіі! 

Вторник, 05 Сентябрь 2017 14:49

Україна може відмовитись від імпорту газу, - Галасюк

Автор 
Оцените материал
(0 голосов)

З 2021 року Україна може повністю відмовитись від імпорту природного газу. Такий сценарій можливий за умови впровадження запропонованої РПЛ якісно нової стимулюючої моделі оподаткування українського газовидобутку. Відповідні законопроекти (реєстр.№7062 та 7063) вже зареєстровано у Раді. Про це заявив голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк.

За словами заступника Лідера РПЛ з економічної політики, ініційовані ними та однодумцями законопроекти передбачають дві головні новації. Перш за все, це нова плата за користування надрами, виходячи з їх площі і стадії розробки та незалежно від обсягу видобутку. «Вона принесе до бюджету як мінімум 1 млрд грн на рік та змусить власників "сплячих ліцензій" або починати видобуток, або платити до бюджету "податок на бездіяльність", або відмовлятись від ліцензцій, а не сидіти як "собака на сіні", - зазначив В.Галасюк. Друге нововведення – це стимулюючі ставки рентної плати за видобування природного газу з нових свердловин. «При глибині видобутку до 5000м - рента 12%, понад 5000м - 5% протягом 8 років експлуатації таких свердловин», - констатував нардеп.

Як повідомляється, за оцінками експертів, серед очікуваних ефектів:

- повна енергонезалежність України від імпорту природного газу з 2021 року;
- збільшення щорічних інвестицій у галузь в 5-6 разів – з 250 млн дол. США до 1,5 млрд дол. США на рік;
- додаткові +0,9 відсоткових пунктів річного зростання ВВП;
- створення понад 15 тис. нових робочих місць у видобувній галузі та суміжних галузях промисловості;
- збільшення сукупного обсягу видобутку природного газу на 10,3 млрд куб. м протягом 3 років;
насичення ринку природного газу вітчизняним ресурсом та створення умов для зниження його ціни для населення;
- створення гарантованого джерела завантаження обсягами газу вітчизняної газотранспортної системи.

«Мати такі величезні поклади вугілля та газу і при цьому імпортувати їх за валюту, а самим бути бідними та залежними - верх безхазяйності та дурості. Крок за кроком ми виправимо ситуацію. Це одна з ініціатив з Антикризового плану розвитку економіки РПЛ (https://www.slideshare.net/galasyuk/ss-74324750)», - зазначив нардеп.
Прочитано 1096 раз

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Погода, Новости, загрузка...

 

 
Loading...

Авторські права на матеріали, розміщені на сайті Інформаційного порталу «FOT NEWS», що доступний в мережі Інтернет за адресою: www.fotnews.com належать ТОВ «Flash on Time News». Передрук та будь-яке використання матеріалів сайту в повному або частковому об'ємі допускається виключно за умови публікації гіперпосилання на сайт www.fotnews.com

Тексти поширюються нa умовах ліцензії CC-BY-SA ТОВ "Flash on Time News", Інформаційний портал та газета "Flash on Time News" не несуть жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновки, які викладені у інформаційних матеріалах, опублікованих на сайті www.fotnews.com з посиланням на інші джерела інформації (телевізійні канали, радіостанції, друковані засоби масової інформації, інформаційні агентства, незалежні журналісти, інтернет-видання та інші інтернет-ресурси).

logo-bottom

Реєстрація в ЗМІ: Серія КВ № 20572-10372 Р

Головний редактор: Маганов Денис

e-mail: wrongdecor@gmail.com