ЗаПроти

Дебаты

Інформаційний аналітично - політичний портал Flash On Time News розпочинае дебати по питанню:

Чи вважаєте Ви законним підвищення тарифів для населення?

Викажіть свою думку що до цього питання, проголосуйте за, чи проти! 

Прийміть також участь у обговоренні цьго питання беспосередньо на нашому сайтіі! 

Пятница, 07 Июль 2017 16:10

Підключення до мереж може стати безкоштовним

Автор 
Оцените материал
(0 голосов)

Скасування плати за приєднання до інженерних мереж для промислового, житлового та громадського будівництва та запровадження економічно справедливої моделі взаємовідносин між замовниками будівництва інженерних мереж та суб'єктами природних монополій – відповідні новації пропонуються нещодавньо зареєстрованим законопроектом щодо сприяння розвитку промисловості, інвестиційної діяльності, захисту та гарантування прав і законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності (реєстр. №6671). Про це повідомив голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк.

Як зазначив заступник лідера РПЛ з економічної політики, революційна ініціатива внесена на виконання Антикризового плану розвитку економіки і передбачає усунення одного з найбільших інвестбар'єрів в Україні - корупційної та грабіжницької процедури приєднання до інженерних мереж, з якою стикаються всі інвестори при будівництві в промислових масштабах. «Ми з Олегом Ляшком командою РПЛ та однодумцями запропонували ПРИНЦИПОВО НОВУ МОДЕЛЬ ПРИЄДНАННЯ ДО МЕРЕЖ (електрика, газ, вода, тепло...). Тут і прозорість технічної документації монополістів, і конкурентність підготовки технічних умов, і чіткі покрокові процедури та жорсткі санкції за їх порушення, а також найголовніше - обов'язок викупу монополістами на справедливих ринкових умовах інженерних об'єктів, створених для них інвесторами згідно наданих монополістами ТУ», - пояснив В.Галасюк.
За словами нардепа, цей законопроект суттєво підвищить реальну інвестиційну привабливість України, адже зменшить інвествитрати через усунення корупційної складової, непрозорості і бюрократії та надмірних вкладень, штучно нав'язуваних інвесторам монополістами. «Сьогодні інвестори як мінімум тричі "розплачуються" за свої інвестиції - у вигляді хабарів, "дарування" монополістам інфраструктури, податків з нього державі, оплати тарифів з інвестиційною складовою», - переконаний Голова комітету.

Галасюк наголошує, що від нової моделі мають виграти всі: інвестори - через економію капітальних видатків, монополісти - через збільшення обсягів споживання, громади - через інвестиції та податки, держава - через розвиток економіки та фінансову стабільність, а головне усі українці - через нові робочі місця та здешевлення продукції на полицях.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту, сьогодні для того, щоб приєднати двоповерхове складське приміщення до електромережі (знаходиться на відстані 150 м від електромереж, потужність підключення 140 кВт), підприємцю в Україні необхідно витрати 281 день, проти 68 днів в Чехії, 63 днів в Туреччині, 52 днів в Швеції чи 30 днів в Сінгапурі.

При цьому вартість такого підключення в Україні за методикою “Doing Business” становитиме 638% від середнього річного доходу на душу населення (% of income per capita), тоді як в Канаді – 126%, Білорусії – 119%, Німеччині – 41%, Південній Кореї – 38%, Чехії – 25%, а в Польщі – 19%.

Прочитано 3216 раз

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Погода, Новости, загрузка...

 

 
Loading...

Авторські права на матеріали, розміщені на сайті Інформаційного порталу «FOT NEWS», що доступний в мережі Інтернет за адресою: www.fotnews.com належать ТОВ «Flash on Time News». Передрук та будь-яке використання матеріалів сайту в повному або частковому об'ємі допускається виключно за умови публікації гіперпосилання на сайт www.fotnews.com

Тексти поширюються нa умовах ліцензії CC-BY-SA ТОВ "Flash on Time News", Інформаційний портал та газета "Flash on Time News" не несуть жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновки, які викладені у інформаційних матеріалах, опублікованих на сайті www.fotnews.com з посиланням на інші джерела інформації (телевізійні канали, радіостанції, друковані засоби масової інформації, інформаційні агентства, незалежні журналісти, інтернет-видання та інші інтернет-ресурси).

logo-bottom

Реєстрація в ЗМІ: Серія КВ № 20572-10372 Р

Головний редактор: Маганов Денис

e-mail: wrongdecor@gmail.com