ЗаПроти

Дебаты

Інформаційний аналітично - політичний портал Flash On Time News розпочинае дебати по питанню:

Чи вважаєте Ви законним підвищення тарифів для населення?

Викажіть свою думку що до цього питання, проголосуйте за, чи проти! 

Прийміть також участь у обговоренні цьго питання беспосередньо на нашому сайтіі! 

Понедельник, 28 Ноябрь 2016 10:25

В.Фесенко: Нотатки з приводу - враження тижня Избранное

Автор 
Оцените материал
(0 голосов)

Третя річниця початку євромайдан. Тиждень почався з політичної дати - третьої річниці початку євромайдан.

 У такі дати (від Дня незалежності до річниць Помаранчевої революції і Революції гідності), на жаль, уже традиційні плачі - "все не так", "все пропало". Природно, говорять і про "третій Майдані". У нас песимізм ніколи не буває в дефіциті. Звичайно ж, приводів для невдоволення і розчарувань у нас вистачає, навіть з надлишком. Але зазначу і позитивні тенденції. Нехай повільно і зигзагами, з помилками і збоями, але ми все-таки рухаємося вперед. Ті цілі, які були поставлені в 2004 р, а потім і в 2013-14 рр., Залишаються для громадянського суспільства головними політичними орієнтирами у розвитку країни і на майбутнє. Що стосується "третього Майдану", то спроби його штучного приготування на "політтехнологічної кухні" виглядають як очевидний фарс і приречені на невдачу.

Пристрасті по соціології

Одночасна поява електоральних рейтингів КМІС (Київського міжнародного інституту соціології) і Центру Разумкова з вельми суперечливі даними викликало масу критики і саркастичних коментарів. Знову заговорили про "продажної дівки соціології". Керівник КМІСу Володимир Паніотто навіть змушений був виправдовуватися на сторінках "Дзеркала тижня". Чесно кажучи, гірко і прикро за соціологів. Звичайно ж, треба пам'ятати про методичні відмінності при проведенні опитувань, про те, що соціологічні опитування не є ідеально і об'єктивно точним показником громадської думки. Серйозні збої в соціологічних прогнозах і оцінках ми бачили і під час референдуму по Brexit в Великобританії, і під час президентських виборів в США. Зрештою, громадська думка - це суб'єктивна субстанція, яка схильна до змін і коливань, і яку дуже непросто вимірювати. Міжвиборні електоральні рейтинги - це дуже умовний показник "політичної температури". Тільки голосування на виборах дає точну фотографію політичних симпатій громадян країни (природно, за умови, що підрахунок голосів проводиться чесно і коректно). Проте, нашим соціологам треба бути акуратніше з запитами своїх політичних замовників, щоб не ставати об'єктами їх маніпуляцій.


Дерегуляція, рейтинг "Doing business" і економічне зростання

23 листопада Кабінет міністрів з ініціативи глави уряду Володимира Гройсмана скасував відразу більш 300 нормативних актів, морально застарілих, але створювали серйозні проблеми для ведення бізнесу. На мій погляд, це правильне рішення, що сприяє розгрібання бюрократичних завалів на шляху розвитку бізнесу і економіки. Тут в черговий раз виявився стиль Гройсмана, який не схильний розтягувати те чи інше рішення в часі, а прагне виконати його "одним махом". Правда, виникає питання - а що ж ці нормативні акти не скасовували раніше? У зв'язку з цим я згадав історію, яку десь півтора роки тому розповів Борис Ложкін, тодішній глава Адміністрації Президента України. Запитує він у тодішнього міністра економіки Айвораса Абромавічюса: "скільки часу знадобиться на реформу з дерегуляції нашої економіки"? Абромавічюс відповідає: "близько трьох років". Ложкін у відповідь: "у нас немає стільки часу, треба швидше". Швидше, на жаль, тоді не вийшло. Історію цю я розповів для того, щоб показати, наскільки повільно і архаїчно працює наша система держуправління. Тому хоча б іноді її треба "подшпорівать" зверху досить радикальними адміністративними рішеннями. За великим рахунком система держуправління в Україні потребує серйозної модернізації, але ця тема для окремої розмови.

В контексті зазначеного рішення Кабміну, зверну увагу ще на одну проблему. На засіданні Кабміну, яке відбулося 23 листопада, поставлена ​​амбітна мета - поліпшити відразу на 47 позицій місце України в світовому рейтингу "Doing business". Власне, на це і націлена рішення щодо скасування відразу 367 бюрократичних нормативних актів. Немає сумнівів в тому, що необхідно істотно поліпшити позиції України в рейтингу "Doing business". Це важливо для залучення в Україну іноземних інвесторів. Але давайте пам'ятати, що інвестиційний клімат в країні характеризується не тільки рейтинговими показниками. Спілкуючись із зарубіжними дипломатами, які працюють в Україні, не рідко доводиться чути про рейдерські (і не тільки) атаках на зарубіжні компанії, що працюють в Україні. Я вже не кажу про схожі проблеми для звичайних вітчизняних бізнесменів. Це питання не стільки до уряду, скільки до правоохоронних органів та фіскальної службі. Про привабливість інвестиційного клімату в Україні повинні піклуватися в тому числі і вони.

Але при всій важливості рейтингу "Doing business", він не повинен ставати самоціллю. На мій погляд, зараз не менше, якщо не більше важливо думати про прискорення зростання української економіки, про її нових драйверах. Сама по собі дерегуляція це лише один з таких драйверів. Але однієї дерегуляції для прискореного і стабільного економічного зростання буде недостатньо. Мені здається, в уряді це розуміють, але зайвий раз нагадати про це завдання не завадить.


"Безвіз": надії та розчарування

24 листопада відбувся саміт Україна-ЄС. Ще в жовтні, і навіть на початку листопада очікувалося, що до цього саміту остаточно буде вирішено питання про надання Україні безвізового статусу у відносинах з ЄС. На жаль, ці надії не виправдалися. Процес прийняття рішення про надання Україні безвізового статусу запущений ще навесні. Єврокомісія ще 20 квітня оголосила про надання законодавчої позиції Європарламенту і Ради ЄС щодо візової лібералізації для України. Однак виникла непередбачена затримка у зв'язку з тим, що в ЄС вирішили, що надання "безвіза" для України і Грузії має відбутися одночасно з прийняттям механізму про тимчасове призупинення безвізового режиму для тих країн, у відносинах з якими може виникнути кризова ситуація з нелегальною міграцією. Ще влітку, і навіть у вересні керівники Євросоюзу (і глава Єврокомісії Ж.-К.Юнкер, і глава ради ЄС Д.Туск і єврокомісар Й.Хан) обіцяли Президенту України П.Порошенко та Прем'єр-міністру України В.Гройсману, що питання буде вирішено до кінця жовтня. У підсумку Україна за процедурою ухвалення рішення про лібералізацію візового режиму з ЄС наздогнала Грузію, від якої ми трохи відставали, але фінальна точка в цьому процесі так і не поставлена. Механізм про тимчасове призупинення безвізового режиму в разі виникнення форс-мажорних ситуацій досі не узгоджений. Більш того, з'явилася інформація, що процес гальмується деякими країнами ЄС через їх внутрішньополітичних проблем. І все-таки на прес-конференції після саміту в Брюсселі Д.Туск і Ж.-К.Юнкер запевняли журналістів, що схвалення "безвіза" в 2016 році знову стало "реальним сценарієм". Таким чином, шанси, відповідно, і надії на отримання "безвіза" зберігаються. Однак, на жаль, немає і однозначних гарантій вирішення цього питання. Якщо відповідне рішення не буде прийнято Євросоюзом в найближчі півтора-два місяці, це буде означати, що внутрішні кризові процеси в ЄС не тільки тривають, але навіть посилюються. У цій ситуації українським елітам доведеться подумати про певну корекцію стратегії і тактики курсу на європейську інтеграцію. Звичайно ж, не може бути й мови про геополітичний розворот, тим більше в бік путінської Росії. Повністю зберігає свою актуальність курс на політико-правову європеїзацію України, на модернізацію нашої країни на основі європейських цінностей, демократичних, правових, економічних та соціальних стандартів, притаманних Європі. Але відносини України з ЄС мають стати більш прагматичними (без рожевих ілюзій і надмірних очікувань), з урахуванням тих інституційних проблем, які переживає зараз Євросоюз.

Зомбі-Янукович

У п'ятницю (25 листопада) мав відбутися відео-допит екс-президента Віктора Януковича. Ще до його проведення були побоювання, що, раз сам В.Янукович і його російські господарі погодилися на цей допит у формі публічної відео-конференції (та ще за запитом адвокатів "беркутівців"), значить готувалася гучна піар-акція і провокація. Відео-допит В.Януковича не відбувся, але зате Віктор Федорович "потішив" публіку великій прес-конференцією. Судячи з цього дійства, в ході відео-допиту Віктор Янукович з "свідка" повинен був перетворитися на "прокурора", в обвинувача Майдану. Вже не знаю, як він зіграв би цю роль. До Юлії Тимошенко і Олега Ляшка, в плані ораторських талантів, йому ой як далеко. Але схоже, що і сам Янукович і його московські ляльководи все ще плекають надію на реванш. Однак політичний труп реанімувати неможливо, що в черговий раз стало очевидно в ході прес-конференції Януковича. Нічого, крім відрази, його одкровення не викликали. Проте, очевидно й інше - російські спецслужби і піарники ретельно підготували цей "судовий бенефіс" Януковича. І це серйозний урок для українських правоохоронців, зокрема для Генпрокуратури. Відносно Януковича повинна бути чітка і послідовна стратегія і тактика процесуальних дій, без будь-яких імпровізацій. Колишній президент Віктор Янукович в судово-правових діях на території України повинен виступати тільки в статусі обвинуваченого.

Прочитано 2395 раз

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Погода, Новости, загрузка...

 

 
Loading...

Авторські права на матеріали, розміщені на сайті Інформаційного порталу «FOT NEWS», що доступний в мережі Інтернет за адресою: www.fotnews.com належать ТОВ «Flash on Time News». Передрук та будь-яке використання матеріалів сайту в повному або частковому об'ємі допускається виключно за умови публікації гіперпосилання на сайт www.fotnews.com

Тексти поширюються нa умовах ліцензії CC-BY-SA ТОВ "Flash on Time News", Інформаційний портал та газета "Flash on Time News" не несуть жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновки, які викладені у інформаційних матеріалах, опублікованих на сайті www.fotnews.com з посиланням на інші джерела інформації (телевізійні канали, радіостанції, друковані засоби масової інформації, інформаційні агентства, незалежні журналісти, інтернет-видання та інші інтернет-ресурси).

logo-bottom

Реєстрація в ЗМІ: Серія КВ № 20572-10372 Р

Головний редактор: Маганов Денис

e-mail: wrongdecor@gmail.com