ЗаПроти

Дебаты

Інформаційний аналітично - політичний портал Flash On Time News розпочинае дебати по питанню:

Чи вважаєте Ви законним підвищення тарифів для населення?

Викажіть свою думку що до цього питання, проголосуйте за, чи проти! 

Прийміть також участь у обговоренні цьго питання беспосередньо на нашому сайтіі! 

Понедельник, 11 Апрель 2016 16:24

В.Фесенко: «Четверта республіка» для самого Ложкіна щось на зразок саморефлексії Избранное

Автор 
Оцените материал
(0 голосов)

Глава Адміністрації Президента України Борис Ложкін анонсував вихід в світ своєї книги «Четверта республіка». Мені з групою колег вдалося отримати примірник цієї книги раніше запланованої презентації, а заодно і поспілкуватися з автором трохи раніше.


Прокоментував на своїй сторінці в фейсбук політичний експерт Володимир Фесенко.


“Оскільки мова йде про книгу чинного глави Адміністрації Президента України, закономірно виникає питання: для чого написана ця книга?

Писати мемуари явно ще рано. Виступати з програмним політико-ідеологічним зверненням - начебто не в стилі Бориса Ложкіна. Нинішній глава Адміністрації Президента України не дуже схильний до публічності. Не часто дає інтерв'ю. Та й схильності до написання публіцистичних есе за ним раніше не спостерігалося. Хоча давайте не забувати, що за першою професією Борис Ложкін - журналіст.

Злостивці неодмінно скаже: «Якщо у нього знаходиться час для написання книги, значить він недостатньо уваги приділяє основній роботі». Ложкін прекрасно розумів, що таке питання виникне. І він його явно мучив. На неформальному поданні своєї книги Борис Ложкін чесно зізнався, що книгу він не стільки писав, скільки надиктував в рідкісні вільні години, під час поїздок, а також в період лікування травмованого плеча. Співавтором книги став відомий в Україні журналіст Володимир Федорин (колишній редактор «Форбс-Україна»). До речі, зауважу, що визнання подвійного авторства - це чесно і справедливо з боку Ложкіна. Адже у більшості відомих людей, надиктував свої книги, також є співавтори. Але їх, як правило, «скромно» називають «літературними редакторами».

Для чого ж Борису Ложкіну знадобилася ця книга? Найпростіше і банальне припущення - для самопіару. Ложкін не перший глава Адміністрації Президента України, який відзначився написанням власної книги. Деякі його попередники на посаді глави Адміністрації Президента України можуть вже видавати зібрання своїх творів. Але, як вже зазначалося, Ложкін раніше не виявляв схильності до підвищеної публічності. До того ж, як на теперішній час для самопіару треба не книги писати, а регулярно пости строчити в Фейсбуці і на телебаченні частіше світитися. Можливо, ідея написання книги належить В.Федоріну, який своїм журналістським чуттям вловив, що Борис Ложкін хоче виговоритися, і що одкровення голови Адміністрації Президента України можуть бути цікаві для широкої публіки.

На мій погляд, ця книга для самого Ложкіна щось на зразок саморефлексії. Спроба зрозуміти себе і своє місце на нинішньому етапі життя. Це і спроба усвідомити призначення своєї країни, як в історичному контексті (звідси назва книги - «Четверта республіка»), так і в масштабах вируючого сучасного світу (про що говорить кілька пафосний підзаголовок - «Чому Європі потрібна Україна, а Україні - Європа») . Нарешті, це спроба визначитися (і в своїй особистої мотивації, і для країни, як її громадянину) - куди і як рухатися далі? Це принципове питання не тільки для нього, а для всього його покоління, яке професійно і громадянськи формувалося вже в незалежній Україні і несе пряму відповідальність за майбутнє своєї країни. Це і питання самовизначення для тієї когорти людей, яких зараз прийнято називати «технократами». А Ложкін належить саме до їхнього числа. І по тексту книги, і по особистому спілкуванню дуже помітно, що в українській політиці йому не дуже комфортно. Думаю, не тільки йому, але й іншим «технократів», які опинилися в українській владі, - Наталії Яресько, Айварас Абромавичус, Андрій Пивоварський і іншим. Набагато простіше, менш конфліктно і вигідніше (у фінансовому відношенні) - реалізувати себе в бізнесі або в сфері корпоративного управління. Але для Ложкіна, судячи з тексту книги, реформування і модернізація України, це не тільки професійне, а й громадянський виклик.

Не буду давати змістовних оцінок. До того ж, Борис Ложкін просив не цитувати книгу до її офіційної презентації. Але від однієї невеликої цитати не можу втриматися. В останніх абзацах своєї книги Борис Ложкін з граничною відвертістю зазначає: «Самое фрустрирующее в моїй роботі - відсутність кінцевого продукту, який можна пред'явити людям». І далі він сам себе питає: що може бути показником ефективності в моєму випадку? Мені здається, це питання звернений і до читачів його книги. Тому запропоную і свою версію відповіді на це питання. І для Президента України, і для голови його Адміністрації, і для уряду (оскільки мова йде про колективну політичну відповідальність) основний показник ефективності на даний момент - максимально швидке виведення країни з кризи (за всіма базовими параметрами), відновлення зростання рівня і якості життя людей . Вже вибачте за цю банальність. А то ж більшість наших співгромадян в нинішніх умовах не живуть, а виживають. Їх не цікавлять абстрактні реформи, питання їх виживання - наявність роботи і більш-менш пристойної зарплати (про пенсії я навіть не кажу; рівень пенсійної допомоги у більшості їх одержувачів нижче всяких кордонів пристойності). Для глави Адміністрації Президента України є ще один важливий показник ефективності - відбір і впровадження в систему державного управління (на її вищих рівнях) нових, більш ефективних і некорумпованих менеджерів, професійно готових до проведення модернізаційних реформ. Борис Ложкін починав цю роботу восени 2014 року. Зараз вкрай необхідна нова мобілізація реформаторських кадрів.

Дай бог, щоб у нинішнього керівництва країни, так і у всіх нас склалося з «кінцевим продуктом». А то замість «четвертої республіки» доведеться будувати «п'яту республіку»”

Прочитано 290 раз

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Погода, Новости, загрузка...

 

 
Loading...

Авторські права на матеріали, розміщені на сайті Інформаційного порталу «FOT NEWS», що доступний в мережі Інтернет за адресою: www.fotnews.com належать ТОВ «Flash on Time News». Передрук та будь-яке використання матеріалів сайту в повному або частковому об'ємі допускається виключно за умови публікації гіперпосилання на сайт www.fotnews.com

Тексти поширюються нa умовах ліцензії CC-BY-SA ТОВ "Flash on Time News", Інформаційний портал та газета "Flash on Time News" не несуть жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновки, які викладені у інформаційних матеріалах, опублікованих на сайті www.fotnews.com з посиланням на інші джерела інформації (телевізійні канали, радіостанції, друковані засоби масової інформації, інформаційні агентства, незалежні журналісти, інтернет-видання та інші інтернет-ресурси).

logo-bottom

Реєстрація в ЗМІ: Серія КВ № 20572-10372 Р

Головний редактор: Маганов Денис

e-mail: wrongdecor@gmail.com