ЗаПроти

Дебаты

Інформаційний аналітично - політичний портал Flash On Time News розпочинае дебати по питанню:

Чи вважаєте Ви законним підвищення тарифів для населення?

Викажіть свою думку що до цього питання, проголосуйте за, чи проти! 

Прийміть також участь у обговоренні цьго питання беспосередньо на нашому сайтіі! 

Вторник, 14 Июнь 2016 13:52

НБУ очікує, що закон про реструктуризацію допоможе з проблемними кредитами

Автор 
Оцените материал
(0 голосов)

Національний банк вітає ухвалення Верховною Радою України законопроекту "Про фінансову реструктуризацію" у другому читанні та в цілому, передає FotNews з посиланням на прес-службу регулятора.

"Прийняття цього законопроекту – великий здобуток для реформування фінансового сектору країни. Створення добровільного механізму фінансової реструктуризації боргів підприємств прописане у меморандумі співпраці України з Міжнародним валютним фондом та є однією з цілей Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 року. Тож ми стали на крок ближчими до прискорення одужання економіки та вирішення питання проблемних кредитів у банківському секторі. Національний банк сподівається на подальшу плідну співпрацю з Верховною Радою України",- зазначив заступник голови НБУ Владислав Рашкован.


У НБУ додали, що фінансова реструктуризація боргів підприємств вирішить питання значної кількості проблемних кредитів, ризику банкрутств та припинення господарської діяльності підприємств, у яких є тимчасові проблеми з ліквідністю, але мають можливість для відновлення здорової економічної діяльності. "Це допоможе банкам зменшать кількість проблемних кредитів та мати змогу спрямувати кошти на відновлення кредитування та стимулювання економіки. У свою чергу компанії уникнуть ризику банкрутства та матимуть шанс знову стати платоспроможними, а громадяни України завдяки цьому збережуть та отримають нові робочі місця", - додали у регулятора.
Вказано, що згідно із проектом закону №3555 створюється надійний та ефективний механізм для неформального вирішення проблеми проблемних боргів між кредиторами та підприємствами.

Процедура фінансової реструктуризації передбачає добровільну, а не обов’язкову участь підприємств і відбуватиметься на погоджених усіма сторонами умовах, додали у НБУ.

Також повідомляється, що цей законопроект підсилює роль арбітражу при вирішенні суперечностей між учасниками реструктуризації. Крім того, він арбітраж зможе затверджувати план реструктуризації у разі його схвалення двома третинами, але менше 100% залучених кредиторів.


Зокрема, вказано, що процедура фінансової реструктуризація передбачає: перегляд строків погашення; перегляд розміру процентних ставок чи інших умов кредитного договору, інших договорів; надання нового фінансування боржнику; прощення частини боргу; залучення нових інвестицій у капітал боржника; реорганізацію діяльності боржника; зміну керівника та/або членів органів управління і контролю боржника; зміну структури корпоративного управління боржника тощо.


Зазначається, що нормативно-правовий документ розроблявся за технічної допомоги Європейського банку реконструкції та розвитку та Світового банку за активної участі Національного банку та Міністерства фінансів. Законопроект було подано до розгляду Кабінетом Міністрів України та зареєстровано у Верховній Раді України 30 листопада минулого року.


"На розгляді Верховної Ради України перебуває більше 20 законопроектів, необхідних для продовження реформи фінансового сектору. Стратегічне значення мають питання захисту прав споживачів фінансових послуг, захисту прав кредиторів, фінансової реструктуризації боргів підприємств та фізичних осіб, а також консолідації функцій державного регулювання ринків фінансових послуг", - додали у НБУ.

Прочитано 338 раз

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Погода, Новости, загрузка...

 

 
Loading...

Авторські права на матеріали, розміщені на сайті Інформаційного порталу «FOT NEWS», що доступний в мережі Інтернет за адресою: www.fotnews.com належать ТОВ «Flash on Time News». Передрук та будь-яке використання матеріалів сайту в повному або частковому об'ємі допускається виключно за умови публікації гіперпосилання на сайт www.fotnews.com

Тексти поширюються нa умовах ліцензії CC-BY-SA ТОВ "Flash on Time News", Інформаційний портал та газета "Flash on Time News" не несуть жодної відповідальності за зміст і достовірність фактів, думок, поглядів, аргументів та висновки, які викладені у інформаційних матеріалах, опублікованих на сайті www.fotnews.com з посиланням на інші джерела інформації (телевізійні канали, радіостанції, друковані засоби масової інформації, інформаційні агентства, незалежні журналісти, інтернет-видання та інші інтернет-ресурси).

logo-bottom

Реєстрація в ЗМІ: Серія КВ № 20572-10372 Р

Головний редактор: Маганов Денис

e-mail: wrongdecor@gmail.com